A Vitesco Technologies 2024. október 1-jével egyesül a Schaefflerrel, hogy egy vezető hajtástechnológiai vállalatot hozzon létre. Miközben ez az átalakulás folyamatban van, továbbra is elkötelezettek maradunk a jelenlegi projektjeink és a folyamatos növekedésünk támogatására a tehetségek felvétele mellett. Arra bátorítunk, hogy jelentkezz erre a pozícióra, és alakítsd velünk a holnapot.

Vámszakértő

Vámszakértő

Job ID:  37383
Hely:

Debrecen, HU

Job Flexibility:

Feladatok:

> import/export vámeljárások lebonyolítása, adminisztrációja

> vámeljárások utólagos ellenőrzése

> a vállalat vámjogi képviselete

> a vámjogszabályokkal kapcsolatos előírásoknak való megfelelősség biztosítása

> vámengedélyek fenntartásával kapcsolatos teendők elvégzése (pl. AEO), igény esetén új engedélyek megszerzésében való részvétel

> a vállalat vámügyi folyamatainak kialakításában/fejlesztésében való részvétel

> beérkező és kimenő áruk tarifális besorolása, kötelező érvényű tarifális felvilágosítások igénylése

> kapcsolattartás és együttműködés a cégcsoport központi vám-és exportellenőrzési csapataival

> részvétel az exportellenőrzési folyamatokban: a vállalati exportellenőrzési csoport munkájának lokális támogatása, pl. exportellenőrzési besorolások igénylése, hiányos adattartalmú, vagy engedélyköteles szállítmányok blokkolása, exportengedélyek beszerzése

> a vállalat által gyártott termékekre vonatkozó preferenciális származás kalkuláció elvégzése, származással kapcsolatos nyilatkozatok és hosszútávú beszállítói nyilatkozatok kiadása

> vámadatok adminisztrációja, illetve karbantartása az ERP-és vámrendszerekben

> statisztikák készítése, adatszolgáltatás a hatóságok felé (pl. Intrastat, CBAM)

> vámügyi auditokon és vámellenőrzéseken való részvétel

Elvárás:

> felsőfokú végzettség gazdasági vagy kereskedelmi vagy jogi területen

> tárgyalóképes angol nyelvtudás

> vámjogi szakértői hatósági képzés

> 3-6 év releváns tapasztalat

A Vitesco Technologies a tiszta mobilitást szolgáló modern hajtástechnológiák vezető nemzetközi fejlesztője és gyártója. Az elektromos, hibrid és belső égésű hajtásokhoz használható intelligens rendszermegoldásokkal és alkatrészekkel a Vitesco Technologies tisztává, hatékonnyá és megfizethetővé teszi a mobilitást. A termékportfólió elektromos hajtásokat, elektronikus vezérléseket, érzékelőket és működtetőket, valamint kipufogógáz-utókezelési megoldásokat tartalmaz. 2023-ban a Vitesco Technologies megközelítőleg 9,23 milliárd euró értékben értékesített, és közel 35,500 munkavállalót foglalkoztat 50 telephelyén. A Vitesco Technologies központja a németországi Regensburgban található.